Sport

Euro 2020, formacionet zyrtare Itali-Spanjë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:49 - 06/07/21 |
Opi Nion

Në sfidën gjysmëfinale të Kampionatit Europian ndaj Italisë, Luis Enrique ka lënë jashtë formacionit sulmuesin kryesor të skuadrës Alvaro Morata.

Në sulmin spanjoll do të jetë Mikel Oyarzabal si dhe Olmo. Në anën tjetër, Mancini nuk ka bërë surpriza në formacion, duke u bazuar te lojtarët që e çuan kombëtaren e kaltër në gjysmëfinale.

Në vend të Sinazzola-s, Mancini do të aktivizojë Emerson, ndërsa në sulm do të jetë Chiesa në vend të Berardit.

Pas