Kronikë

Eskorta që porositën online u del transgjinor, dy shqiptarët e dhunojnëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 17/07/22 |
Opi Nion

Dy shqiptarë në Itali janë arrestuar nga autoritetet pasi kanë dhunuar dhe më pas grabitur një transgjinor.

Ngjarja ka ndodhur më 23 maj, por emrat e shqiptarëve nuk bëhen të ditur. Shqiptarët 30 dhe 32 vjeç, kanë porositur online një eskortë.

Por ata janë habitur kur përpara u ka dalë Miranda, një transgjinor. Pas kësaj, ata e kanë dhunuar Mirandën duke i shkaktuar dëmtime të rënda . Pas sulmit, transgjinori qëndroi për 7 ditë në spital si pasojë e plagëve.

Përveç dhunës, ata i vodhën një kompjuter, celularët dhe 500 Euro. Shqiptarët u vunë në pranga pas më shumë se dy muajsh. Po ashtu, sipas mediave italiane, dyshohet se në ngjarje është përfshirë edhe një shqiptar tjetër.

Pas