Aktualitet

Escobar e ftoi në SHBA/ Basha: Ftesa e përsëritur, po planifikoj një vizitë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:12 - 09/12/21 |
Opi Nion

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pas takimit me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në një deklaratë për mediat tha se mirëpret ftesën e tij për vizitë në Uashington. Kryedemokrati deklaroi se po e planifikon vizitën në Washington në mënyrë që të shtyjë përpara jo vetëm objektivat politike të Partisë Demokratike, por atë që është sot agjenda e çdo familje shqiptare, dalja nga kjo gjendje pezullie, dëshpërimi, plogështie që ka shkaktuar 25 prilli

Pyetje: Keni planifikuar ndonjë udhëtim në Washington duke qenë se e morët ftesën?

Lulzim Basha: Është një ftesë e përsëritur dhe e mirëpres me kënaqësi dhe padiksutim po planifikoj një vizitë në Washington në mënyrë që të shtyjmë përpara jo vetëm objektivat politike të Partisë Demokratike, por atë që është sot agjenda e çdo familje shqiptare, dalja nga kjo gjendje pezullie, dëshpërimi, plogështie që ka shkaktuar 25 prilli dhe ecjen përpara të Shqipërisë me reformat politike, me zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe me procesin e integrimit europian të Shqipërisë që garancitë janë spirancat e mirëqenies ekonomike dhe punësimit. Dy objektivave kryesore të shqiptarëve, dy objektivave kryesore të Partisë Demokratike./Opinion.al

Pas