InstaBIZ

Ermal Meta do të këndojë për Euro 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 11/06/21 |
Opi Nion

Dita e shumëpritur e cila u shty për një vit për shkak të pandemisë, më në fund ka mbërritur.

Kampionati Evropian i Futbollit do të startojë në stadiumin “Olimpico” në Romë, ku do të luhet ndeshja midis Turqisë dhe Italisë në orën 21:00.

Televizioni prestigjioz italian “Sky Sport” do të transmetojë hapjen e Kampionatit Europian i cili do të nisë me këngën e re të Ermal Metës.

Këngëtari me origjinë shqiptare do të performojë duke ndezur skenën e stadiumit me këngën “Uno”, pjesë e albumit të fundit “Tribu Urbana’’. Videoklipi i këngës u publikua më 7 Maj të këtij viti.  Regjia e videoklipit është nga Tiziano Russo, i cili ka drejtuar dhe “Un milione di cose da dirti”.

“Olimpico” do të hapë dyert për një maksimum prej 15,948 spektatorësh, 25% të kapacitetit total të stadiumit.

Pas