Bota

Erdogan: Ne vazhdojmë përpjekjet për të zbutur tensionin mes Beogradit dhe PrishtinësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:31 - 10/01/23 |
Opi Nion

ANKARA – Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se Turqia vazhdon përpjekjet e saj për të zbutur tensionin në marrëdhëniet midis Beogradit dhe Prishtinës.

Erdogan, pas seancës së qeverisë turke në Ankara, tha gjithashtu se vendi i tij ka vazhduar përpjekjet për të zgjidhur, siç u tha, “mbingarkesën politike në Bosnjë dhe Hercegovinë”, transmeton agjencia Anadolu.

“Ne vazhdojmë përpjekjet tona për të zgjidhur bllokimin politik në Bosnjë dhe Hercegovinë dhe për të lehtësuar tensionin në marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, tha Erdogan./Opinion.al

Pas