Aktualitet

Era e fortë në Lezhë, rrëzohen shtyllat, një pjesë e qytetit pa energji elektrike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 17/04/22 |
Opi Nion

Moti i keq me erë të fortë ka përfshirë qytetin e Lezhës këtë të diel.

Mësohet se era e fortë ka rrëzuar edhe disa shtylla elektrike, duke e lënë një pjesë të qytetit pa energji elektrike.

Në terren kanë dalë grupet e OSHEE-së për të riparuar dëme dhe për të rikthyer energjinë elektrike.

Gjithashtu raportohet se disa pemë janë rrëzuar në superstradën Lezhë-Laç, pranë fshatit Gajush./Opinion.al

Pas