Kryesore

“Energjia”/ Rama takim me operatorët turistikë në Vlorë: Jam i lumtur për reshjet e shiutBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:22 - 18/11/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim me operatorët turistikë.

Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh i lumtur për reshjet e shiut që kanë përfshirë sot vendin tonë, pasi kjo sipas tij, do të thotë se qeveria do të vazhdojë të mbrojë çmimin e energjisë elektrike për familjet dhe bizneset e vogla.

Kryeministri tha se pavarësisht masave të qeverisë për të mbrojtur çmimin, Shqipëria varet nga kushtet atmosferike, pra sasia e shiut që mund të bjerë në vendin tonë.

“Më vjen keq që për vizitën tuaj të parë nuk mund t’ju prisnim me diell. Sidoqoftë ne jemi të lumtur, sepse kemi nevojë për shi. Kemi 100% energji e rinovueshme, por 100% jemi vartës nga humori i djalit atje. Nëse nuk qan ai sa duhet, do qajmë ne. Basti ynë është të mos të hedhim asnjë qindarkë për çmimin e energjisë elektrike për familjet sidomos dhe bizneset e vogla”, tha Rama.

Pas