Kronikë

Emri/ Zjarri përfshiu magazinën në Tiranë, mister fati i rojes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:12 - 24/03/21 |
Opi Nion

Mbetet mister fati i rojes së sigurisë, Arjan Sala, i cili mbrëmjen e sotme u fut në magazinën e përfshirë nga zjarri për shpëtuar punëtorët.

Ngjarja ka ndodhur pranë një qendre tregtare te mbikalimi i Kamzës. Magazina ishte me rroba, ndërsa roja i sigurisë rreth 30 vjeç u fut për të shpëtuar punëtorët dhe më pas humbi kontaktet brenda.

Shërbimet zjarrfikëse vijojnë punën prej disa orësh për të shuar flakët, ndërsa ka mbërritur edhe një prokuror i Prokurorisë së Tiranës./ Opinion.al

Pas