Aktualitet

EMRI/ Vret shqiptaren në Belgjikë, autori: E bëra se ma kërkoi djalli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:38 - 16/03/21 |
Opi Nion

Xhuljeta Lala me kombësi shqiptare është vrarë barbarisht në Belgjikë nga një i sëmurë psikik.

Mediat belge shkruajnë se autori është i arratisur nga spitali psikiatrik, teksa ka pranuar krimin dhe është shprehur se e ka kryer vrasjen sepse ia kishte kërkuar djalli.

Ndërkohë që po sipas mediave bëhet me dije se autori ishte një francez i arratisur nga spitali psikiatrik në Marsejë, ndërkohë që i çorientuar dhe lakuriq kishte ecur në korridorin e hotelit ku punonte dhe 33-vjeçarja dhe duke rrëmbyer një fikëse zjarri e kishte goditur atë.

Kur policët e kanë arrestuan, autori ishte ende pranë viktimës, lakuriq dhe me duart e kryqëzuar teksa u tha shprehimisht uniformave blu ‘’ “Unë e vrava atë. Mund të më arrestosh”./Opinion.al

Pas