Kronikë

Emri/U aksidentua me makinë në aksin Fier-Seman, ndërron jetë 22-vjeçarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:42 - 18/05/22 |
Opi Nion

Një 22-vjeçare ka ndërruar jetë pasi u përfshi në një aksident në aksin rrugor Fier-Seman.

Aksidenti u regjistrua rreth dy javë më parë, teksa Ergesa Ibrushi po udhëtonte në një automjet tip “Seat” në zonën e Fermës në aksin Fier-Seman. Fatkeqësisht e reja nuk mundi t’iu mbijetojë plagëve të marra.

Lajmi është bërë me dije nga faqja zyrtare e shkollës së mesme profesionale “Petro Sota” ku Ibrushi studionte.

“Me hidhërin të madh ne, si staf pedagogjik i shprehim ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, për largimin e parakohshëm nga jeta të ish nxënëses tonë Ergesa! Vajza model që me sjelljen e saj dhe përkushtimin që kishte ndaj shkollës ka lenë gjurmë te secili prej nesh.

Ishte vajza që me mirësinë dhe sinqeritetin e saj ishte gjithmonë pranë shokëve dhe shoqeve! Ashtu do mbetesh në sytë tanë, në shpirtin tonë Ergesa. I paharruar kujtimi saj! Lamtumirë e bukura jonë Erges”, mbyllet postimi e shkollës.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 5 Maj ku mjeti tip Seat ku po udhëtonin dy vajza doli nga rruga duke u përplasur me murin e një karburanti.

Pas