Kronikë

EMRI/Shpërthimi në Tiranë,automjeti në pronësi të një ndërtuesi nga Berati


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:38 - 23/01/21 |
Semiljana Azizi

Automjeti i cili shpërtheu mëngjesin e sotëm në kryeqytet është i shtetasit Saimir Naski. Sipas “News24” Naski, i cili është nga Berati, njihet si ndërtues.

Kujtojmë që makina, e cila është konfirmuar nga blutë që ka shpërthyer si pasojë e lëndës plasëse, ka qenë e parkuar në garazhin e një pallati në Qesarakë. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk pati të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes, ndërkohë që pritet dhe dëshmia e pronarit të mjetit për të zbuluar ndonjë konflikt të mundshëm.

Informacioni paraprak:

Më datë 23.01.2021, rreth orës 07:40, në fshatin Qesarakë, mjeti i parkuar në garazhin e një pallati në pronësi të shtetasit S.  N, ne rrethana të paqarta dyshohet  se ka shpërthyer si pasojë e lëndës plasëse, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe po punohet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje /Opinion.al

Pas