Kronikë

Emri/ Sherr në Gjirokastër, qëllohet me thikë 29-vjeçariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:08 - 17/07/22 |
Opi Nion

Një 29-vjeçar është plagosur me thikë gjatë një konflikti ditën e sotme në Gjirokastër.

Mësohet se i plagosuri është Lorenc Dida, i cili u qëllua me thikë në afërsi të shkollës së Mesme Pedagogjike në Gjirokastër.

I plagosuri është transportuar në spital në gjendje kritike për jetën dhe nuk ka mundur të dëshmojë për ngjarjen e ndodhur.

I riu është plagosur në krahë dhe këmbë. Ndërkohë, policia është në kërkim të autorit të ngjarjes i identifikuar me inicialet P. K.

Pas