Kronikë

EMRI/ Qëlloi vëllain, arrestohet autori i plagosjes në Lushnje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:21 - 24/09/21 |
Opi Nion

Është arrespak orë pas ngjarjes autori i plagosjes së 65-vjeçarit në Lushnjë. Bëhet me dije sipas News24 se autori është shtetasi Sami Veliu, vëllai i 65-vjeçarit.

Ndër të tjera nga njoftimi I policisë mësohet gjithashtu se autoritetet kanë sekuestruar dhe armën e krimit.

Ngjarja ndodhi rreth orës 05:00, në fshatin Ngurrëz e Vogël, ku në territorin e jashtëm të banesës së tij është plagosur me armë zjarri shtetasi Faik Veliu, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve dhe jashtë rrezikut për jetën./Opinion.al

Pas