Kryesore

Emri për kreun e KLSH, Presidenca i përgjigjet Ruçit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 02/06/20 |
Opi Nion

Pak më parë u publikua lajmi se kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i kishte dërguar letër Presidentit, Ilir Meta në lidhje me emrin për kreun e KLSH.

Ndërkohë, ka ardhur reagimi i Presidencës. Zëdhënësi i Presidencës, shprehet përmes një postimi në rrjetet sociale se Meta i ka respektuar me përgjegjshmëri maksimale detyrimin kushtetues duke propozuar tre kandidatura të kualifikuara për të garantuar pavarësinë e KLSH.

LEXO EDHE; Emri për kreun e KLSH, Ruçi letër Metës: Respekto afatet kushtetuese

Reagmi

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta ka marrë një letër pak ditë më parë nga Kryetari i Kuvendit, z.Gramoz Ruçi për çështjen e KLSH.

Presidenti Meta e ka respektuar me përgjegjshmëri maksimale detyrimin kushtetues duke propozuar tre kandidatura mjaft dinjitoze dhe të kualifikuara për të garantuar pavarësinë e KLSH.

Presidenti Meta si gjithmonë do të përmbushë detyrimet e Tij kushtetuese për të garantuar pavarësinë e institucioneve./ Opinion.al

Pas