Politikë

Pasojat nga COVID-19, Rama: Do rezistojmë këtë 4-mujor të dytë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 02/06/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një komunikim me gazetarët teksa vizitoi ambientet e ish- kirurgjisë në QSUT që tashmë janë shndërruar në një spital COVID-3.

Rama foli në lidhje me pasojat që shkaktoi pandemia COVID-19 në vendin tonë, ndërsa theksoi se do rezistojmë deri në fund të këtij 4 mujori.

Kryeministri tha se vendi në 4 mujorin e tretë vendi do të mund të rikthehet në parametrat ekonomik që ishte para ardhjes së pandemisë.

Mbetet sfidë adresimi i pasojave ekonomike, hap pas hapi do i adresojmë këto pasoja, përtej cfarë thuhet, asgjë nuk është perfekte dhe pa të meta, ne do të arrijmë që të rezistojmë mirë deri në fundin e këtij 4 mujori të dytë, në të tretin do të shikojmë rikthimin e parametrave të ekonomisë dhe do të marrim vrull për kapërcimin në 2021, ku presim rikthimin e plotë të parametrave dhe më shumë se kaq”./ Opinion.al

Pas