Kryesore

Emri për kreun e KLSH, Ruçi letër Metës: Respekto afatet kushtetuese


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:33 - 02/06/20 |
Opi Nion

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i është drejtuar sot me një letër Presidentit, Ilir Meta.

Ruçi i kërkon presidentit të respektojë afatet kushtetuese dhe të propozojë një emër të ri për kreun e KLSH-së, post i cili mbahet nga Bujar Leskaj aktualisht.

Ndër të tjera, në letrën e kryparlamentarit thuhet; “Presim propozimin tuaj për kreun e KLSH. Kemi muaj që presim emrin për kreun e KLSH. Presidenti duhet të respektojë afatet sipas Kushtetutës”./Opinion.al

Pas