Rajoni

EMRI/ Ndërron jetë këngëtari i muzikës popullore shqiptare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:16 - 13/05/21 |
Opi Nion

Është ndarë nga jeta ditën e sotme këngëtari i muzikës popullore, në Kosovë Ismet Bogujevci.

Lajmin për vdekjen e këngëtarit e ka bërë të ditur djali, Rigon Bogujevci nëpërmjet një psotimi në rrjetet sociale.

Ai shkruan se këngëtari ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm ndërsa shton se për varrimin do të njoftohet në vijim.

Ju njoftojm gjithe familjes dhe miqesis se sot me 13 maj ndrroj jete ma i shtrenjti yne ,kalum shum sfida bashke bab pusho npaqe me tingujt e muzikes tende qe kur skan me u shu.

Per varrim do ju njoftojm ne vijim .” shkraun Rigon Bogujevci.

Ismet Bogujevci i takon plejadësë së art të përsoaliteteve kulturore kosovare dhe një prej interpretuesve më brilliant të këngës qytetare shqipe. Ai ishe pejsë e Ansamblit “SHOTA”, deri në pension./Opinion.al

Pas