Aktualitet

EMRI/ Kush do të jetë nëndrejtori i ri i Shërbimit Informativ ShtetërorBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:17 - 31/08/22 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi në deklaratën për mediat pas mbledhjes së qeverisë, ka njoftuar se është emëruar nëndrejtori i ri i SHISH.

Çuçi njoftoi se në këtë detyrë është vendosur Oljan Kanushi, ndërsa shtoi se është bërë plotësimi i një vakance të mbetur peng për shkak të konfliktit mes presidentit dhe SHISH.

Pyetje: A keni ndryshuar drejtimin e SHISH?

Bledi Çuçi: Nuk kemi ndryshuar kreun e ri të SHISH, kemi emëruar nën drejtorin e SHISH Oljan Kanushi është bërë plotësimi i një vakance të mbetur peng për shkak të konfliktit mes presidentit dhe shish me një vakancë  që u plotësua sot.

Pas