Aktualitet

EMRI/ I grabitën 3 mln lekë punonjësit të valutës,pranga një prej autorëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:57 - 06/05/21 |
Opi Nion

Është arrestuar nga policia 22 vjeçari, Roni Spaho, i cili dyshohet se është  një nga autorët e të një punonjësi të një pike valute. Policia njofton se gjithashtu janë identifikuar dhe shpallur në kërkim dy nga bashkëpunëtorët, me precedent të mëparshëm penal.

Janë shpallur në kërkim M. Gj., 26 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje dhe  M. B.(B)., 26 vjeç, i dënuar më parë për plagosje të rëndë.

Kujtojmë se dy ditë më parë 3 shtetas i vodhën me dhunë shumën prej 3.000.000 lekësh të rinj, shtetasit Q. Z., 60 vjeç, punonjës i një pike valute..

Vijon puna për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, të cilët kanë qenë dy personat që ndodheshin me motor në momentin që ka ndodhur ngjarja, ndërsa shtetasi R. S. (i arrestuar) i ka ndihmuar duke i informuar për lëvizjet e punonjësit të valutës.

Policia bën me dije se është sekuestruar edhe shuma e grabitur.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Vjedhja me dhunë” kryer në bashkëpunim./Opinion.al

Pas