Aktualitet

EMRI/ Arrestohet prokurori në Kavajë, dyshohet për korrupsion


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:14 - 30/06/21 |
Opi Nion

Edmond Karriqi drejtues i Prokurorisë së Kukësit është arrestuar ditën e sotme në Kavajë sëbashku me shoferin e tij Isuf Gega.

Bëhet me dije se prokurori është arrestuar për korrupsion, teksa i është urdhëruar gjithashtu edhe kontrolli në banesë. Ende nuk dihen rrethanat dhe detaje nga hetimi i SPAK.

Karriqi ka qenë edhe prokuror i çështjes së këngëtares Fjolla Morina, e cila u kap me armë zjarri në pikën kufitare të Morinës.

Pas