Kryesore

Kosovë, asnjë viktimë nga COVID-19, regjistrohen 9 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 30/06/21 |
Opi Nion

Kosova nuk ka regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se po gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 9 raste të reja me koronavirus pas kryerjes së 1,648  testimeve.

Po ashtu bëhet me dije se më 30 qershor janë shëruar 8 pacientë nga COVID-19, ndërsa raste aktive janë 167.

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në Kosovë arrin në 107, 758 të infektuar, i viktimave 2,258 dhe i të shëruarve në 105.333./Opinion.al

Pas