Kronikë

Emri/ Arrestohet adoleshenti që postonte foto me armë në rrjetet sociale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:40 - 18/07/21 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka arrestuar një 17-vjeçar, pasi reklamonte në rrjetet sociale foto me armë zjarri.

Mësohet se në pranga ka rënë Klevis Selaj banues në Kombinat. I riu ka postuar në rrjetet sociale pamje teksa qëllonte me armë zjarri në ajër.

Gjatë kontrollit policia i ka gjetur dhe sekuestruar armën kallashnikov dhe një thikë. Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale të “Armëmbajtja pa leje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”./ Opinion.al

Pas