Kronikë

Emri/ Arrestohet 51-vjeçari i dënuar me 15 vite burg në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:20 - 22/05/20 |
Opi Nion

Një 51-vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi ishte në kërkim ndërkombëtar. Mësohet se i arrestuari është identifikuar si Ladio Braci, 51 vjeç, lindur në Ballsh dhe banues në Shkodër.

Ai rezulton i dënuar me 15 vite burg nga drejtësia italiane për akuzat “Trafik i narkotikëve” dhe “Organizatë kriminale”.

Braci, në bashkëpunim me persona të tjerë, ka trafikuar lëndë narkotike nga vende të tjera drejt Italisë. Arrestimi u krye me qëllim ekstradimin e tij drejt Italisë. / Opinion.al

 

Pas