Kryesore

Emrat/Shpallen fituesit, kush janë kryetarët e PD në 4 degë të tjera


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:04 - 23/04/22 |
Opi Nion

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike ka informuar se është mbyllur procesi zgjedhor për zgjedhjen e kryetarëve të PD në degët nr.4 dhe nr.2 në Tiranë, Lushnje e Durrës.

– Kryetar i Degës së PD në Lushnjë është shpallur Eduard Shyqyri Sharka me 52% të votave.

– Kryetar i Dega nr.4 në Tiranë është shpallur Astrit Myslim Kasa me 51% të votave.

Pas numërimit të fletëve të votimit, kryetare e Degës nr.2 në Tiranë u shpall Irma Profi Marku me 54% të votave.

Ndërsa kryetar i PD Dega Durrës u shpall Igli Latif Cara me 57% të votave./Opinion.al

Pas