Kronikë

Emrat/Sherri nisi për një vajzë, detaje nga plagosja me armë zjarri në MamurrasBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:12 - 22/02/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë bërë të ditura rreth ngjarjes së ndodhur pak pas mesnatës në Mamurras, ku mbetën të plagosur me armë zjarri dy persona dhe është bërë arrestimi i njërit prej autorëve të ngjarjes.

Mësohet se të plagosur kanë mbetur shtetasit Gentian Diva, 40 vjeç, banues në Fushë-Mamurras dhe Alban Skonja, 39 vjeç, banues në Durrës.

Ndërsa policia ka bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes dhe ka vënë në pranga 19-vjeçarin Andi Diva, nipi i një prej të plagosurve. Gjatë kontrollit në banesën e 19-vjeçarit, policia ka gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri.

Paraprakisht dyshohet se shkak i ngjarjes është bërë një vajzë, e cila ndodhej me dy personat që u plagosën Diva dhe Skonja, të cilët ndodhen në spital.

Ata u qëlluan me armë zjarri ndërkohë që udhëtonin me makinë nga Kastriot Lleshaj. 50-vjeçari Lleshaj është ende në arrati dhe është shpallur në kërkim nga policia./Opinion.al

Pas