Kronikë

Emrat/ Pranga dy zyrtarëve të burgjeve, falsifikonin kartelat e punës të dënuarve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:32 - 30/09/21 |
Opi Nion

Dy zyrtarë të burgjeve janë arrestuar nga Shërbimi për Kontrollin e Brendshëm në Burgje.

Të arrestuarit janë Gani Shehu dhe Lulzim Kaziu, të cilat akuzohen se falsifikonin kartelat e ditëve të punësimit dhe për rrjedhoje të dënuarit përfitonin ulje dënimi.

Mbi dy zyrtarët rëndon akuza “Shpërdorim detyre”, ndërsa hetimi ndaj tyre është kryer në bashkëpunim me prokurorinë Elbasan./ Opinion.al

Si mendoni se do shkojë situata në PD:

Sondazh

Pas