Kronikë

Emrat/ Plagosja në Durrës, autori i dënuar me burg për…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:41 - 22/03/21 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me plagosjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit.

I plagosuri është identifikuar si Arbër Tivari, 25 vjeç, ndërsa autori është Alket Buçpapaj. Ky i fundit rezulton se ka qenë i dënuar me dy vite burg për armëmbajtje pa leje, ndërsa qelinë e ka lënë me 20 Janar të vitit të shkuar.

Sipas informacioneve, Tivari dhe Buçpapaj u konfliktuan mbrëmjen e sotme tek stacioni i trenit në Durrës, ndërsa shkak dyshohet prishja e pazareve të drogës. Pas konfliktit verbal, Buçpapaj ka nxjerr armën dhe ka qëlluar ndaj Tivarit duke e lënë të plagosur. Ai është transportuar në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, policia po punon për kapjen e autorit dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./ Opinion.al

Pas