Aktualitet

Emrat/ Mori peng të riun në Bulqizë, pranga 37-vjeçarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:33 - 17/12/20 |
Doriana Çepunaj

Një 37-vjeçar është vënë në pranga pasi ka marrë peng një të ri në Bulqizë. Mësohet se Ylber Duriçi për motive të dobëta i ka hequr për disa orë lirinë 22-vjeçarit Viktor Bici duke e mbajtur në garazhin e makinës.

“Specialistët për hetimin e Krimieve në Komisariatin e Policisë Bulqizë,  arrestuan në flagrancë shtetasin Y. D., 37 vjeç, banues në Bulqizë. Ky shtetas për motive të dobëta i ka hequr për disa orë lirinë shtetasit V. B, 22 vjeç, banues në Bulqizë, duke e mbajtur në garazhin e makinës . Me marrjen e njoftimit , shërbimet e policisë kanë bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e 37 vjeçarit”, njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprat penale”Heqja e paligjshme e lirisë”, dhe “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë./ Opinion.al

Pas