Kryesore

Emrat/ Kush janë anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar në PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:20 - 18/07/21 |
Opi Nion

Pas votimit ditën e djeshme në Kuvendin Kombëtar, PD ka publikuar emrat e anëtarëve që do të jenë pjesë e Këshillit Kombëtar.

Në total janë 300 anëtarë për këtë Këshill. Në listë nuk shihet se janë shpallur fitues Edit Harxhi, e cila ishte një prej kandidateve për kryetare të PD, dhe Arben Ristani, ish-Sekretar i Përgjithshëm i PD-së.

Ndërkohë, risi në këshillin e ri janë Oriela Nebijaj, djali i Sokol Olldashit, Glauk Olladashi, si dhe artisti Robert Budina. Sipas Statutit të partisë, nga 300 emra minimalisht 90 janë gra dhe vaja dhe 45 anëtarë e forumit rinor të PD.

300 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar të PD u zgjodhën nga 5339 delegatë të Kuvendit Kombëtar, në një proces që u zhvillua dje në Pallatin e Kongreseve.

L

Pas