Rajoni

Përmbytjet në Gjermani, humb jetën çifti nga Kosova


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:09 - 18/07/21 |
Opi Nion

Gjermania po përballet me pasojat e përmbytjes së shkaktuara nga reshjet e shiut që përfshinë vendin ditët e fundit.

Deri më tani numri i personave që kanë humbur jetën nga përmbytjet në këtë shtet është 156, teksa vijojnë kërkimet për gjetjen e personave të zhdukur.

Bëhet me dije se mes viktimave, në Gjermani ka humbur jetën dhe një çift shqiptar nga Kosova të cilët jetonin në këtë shtet.

Trupi i pajetë i burrit tanimë është identifikuar, ndërsa gruaja vazhdon të jetë nën gërmadha. Përveç Gjermanisë me këtë situatë po përballën Luksemburgu, Belgjika, Austria dhe Zvicra.

Pas