Kronikë

Emrat/ Gjenden të pajetë dy persona në Lezhë, çfarë dyshohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:23 - 27/04/20 |
Opi Nion

Dy persona janë gjetur të pajetë ditën e sotme në afërsi të fshatit Lalm i Vjetër në Lezhë.

Viktimat janë identifikuar si Preng Simoni dhe Kolë Murrani, rreth 60 vjeç, të cilët dyshohen se mund të kenë humbur jetën si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur mesditën e sotme, ndërsa shkaqet që çuan deri në përdorimin e armëve janë ende të paqarta.

Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e plota të ngjarjes së rëndë, ndërsa janë shoqëruar disa persona.

Njoftimi i policisë

Në afërsi të fshatit Lalm i Vjetër, Lezhë, në një kodër, janë gjetur të pajetë, shtetasit P. S. dhe K. M., rreth 60 vjeç, të cilët dyshohen se mund të kenë humbur jetën si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit.

Shërbimet e Policisë kanë shoqëruar disa persona që mund të kenë dijeni lidhur me ngjarjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për të përcaktuar shkakun e rrethanat e ngjarjes./ Opinion.al

Pas