Aktualitet

Emërohet drejtori i ri i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:41 - 24/03/22 |
Opi Nion

Muhamet Rrumbullaku është emëruar Drejtor i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, me propozim të ministrit të Brendshëm.

Rrumbullaku ka karrierë 29-vjeçare në strukturat e Policisë së Shtetit, ku për disa vite ka mbajtur postin e Zv/drejtorit të Përgjithshëm të Policisë për Rendin dhe Sigurinë Publike, ndërsa më parë ka drejtuar Policinë e Tiranës e disa qarqe të tjera.

Gjatë 3 viteve të fundit, ai ka drejtuar Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA).

Pas