Politikë

Rrëzohet në Kuvend projekt-rezoluta e PD, nuk e votojnë as deputetët e saj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:53 - 24/03/22 |
Opi Nion

Kuvendi ka rrëzuar projekt rezolutën e PD me 10 pika për rritjen e çmimeve. Projekt-rezoluta është votuar 74 vota kundër dhe 27 pro. Pra as vetë deputetët e PD nuk e kanë votuar këtë projekt-rezolutë.

Partia Demokratike prezantoi në Kuvend Projekt rezolutën për rritjen e çmimeve, ku në fjalën e tij kryetari i Komanduar, Enkelejd Alibeaj, tha se kjo është për shqiptarët dhe jo për luftë politike.

Në përgjigje të kësaj projekt rezolute, ka dalë kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla, i cili tha se propozimet që ka bërë opozita, kjo qeveri i ka realizuar./Opinion.al

Pas