Aktualitet

Elbasan/ Qëlloi me armë në drejtim të policisë, identifikohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:15 - 24/12/20 |
Doriana Çepunaj

Është identifikuar personi i armatosur që ka qëlluar mbasditen e sotme me armë zjarri në mënyrë të pakontrolluar në fshatin Selte, në Elbasan. Sipas informacioneve, bëhet fjalë për 45-vjeçarin, Josif Kavaja.

Mësohet se policia shkoi për të shoqëruar të dyshuarin pas një vendimi gjykate. Por, sapo ai ka parë policinë, ka qëlluar me armë në drejtim të tyre dhe më pas u largua. Ndërkohë drejt vendngjarjes janë nisur FNSH dhe RENEA.

Mësohet se i dyshuari është arratisur drejt një zone pyjore, ndërsa policia po vijon aksionin për arrestimin e tij. Fatmirësisht , nga ngjarja nuk raportohet për persona të lënduar./Opinion.al

Pas