Aktualitet

Tragjedia, avioni me 224 pasagjerë rus rrëzohet në Egjipt


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:49 - 31/10/15 |
b.f

SINAI (Egjipt) – Një avion rus me 224 pasagjerë dhe pjesëtarë ekuipazhi në bord  është rrëzuar në Sinai të Egjiptit.  Ngjarja e rëndë tani është konfirmuar nga autoritetet egjiptiane.   Avioni po udhëtonte nga Sharm el-Sheikh drejt qytetit rus të Shën Petersburgut, kur u zhduk nga radarët.  Avioni tip A321 Airbus ishte i linjes ajrore ruse Kogalymavia.  Ministria egjiptiane e Aviacionit Civil konfirmon aksidentin tragjik  ”Copa nga avioni janë gjatur pranë aeroportit al-Arish, në gadishullin e Sinait”, thuhet ne njoftim.  ”Në avion ishin 217 pasagjerë dhe shtatë anëtarë ekuipazhi, kur aeroplani u ngrit nga Sharm al-Sheikhu, gjatë orëve të para të mëngjesit”, theksoi ajo. “Një ekip hetimor është nisur drejt vendngjarjes”, tha Ministria egjiptiane e Aviacionit Civil.

 

raportim sky news

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas