Aktualitet

“E thirri dikush dhe iku”, babai rrëfen takimin e fundit me të birin. Albano Xhaferi dhe shoku i tij të zhdukur prej 3 muajsh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:18 - 08/09/18 |
b.f

Dy të rinj që janë kthyer nga Belgjika në muajin qershor të këtij viti janë zhdukur në rrethana misterioze në qytetin e Vlorës. 34-vjeçari që shihni në foto është Albano Xhaferi i cili ka humbur kontaktet me familjen prej 18 qershorit të këtij viti. Ai kishte pak kohë që ishte kthyer nga Belgjika.

Babi i tij Lufti Xhaferri thotë se ditën që u zhduk erdhi dikush dhe e thërriti. Albano mori të birin që e kishte lënë tek gjyshërit dhe e ka lënë në banesën e tij. Më pas u largua me personin në fjalë.

“Se kush e mori qe i tha hajde që mori djalin dhe e shpuri në shtëpi dhe iku, s’ka marrë as pashaportë as dokumenta, nuk i ka thënë asgjë gruas”.

Familjarët kanë bërë denoncimin në polici, por deri tani nuk dihet asgjë për fatin e 34 vjeçarit. I ati nuk ka dijeni për probleme të Albanos në Belgjikë.

Ai thotë se është kthyer me një person tjetër prej andej dhe ky i fundit 20 ditë pas zhdukjes së djalit të tij ka humbur edhe ai.

“Kanë ardhur bashkë që nga Belgjika, tani se ka kanë bërë unë s’di gjë. Djalin tim e kanë marrë më përpara 20 ditë më përpara”.

Jashtë kamerave gruaja e Albano Xhaferrit, Daniela ka deklaruar se në Polici i kanë thënë se burri i saj ka ikur me një person të quajtur Klodi.Burime nga Policia e Vlorës konfirmojnë se nuk janë vetëm këto raste të personave të zhdukur, por ka edhe denoncime të tjera.

Pas