Kronikë

E sinjalizoi se kishte bërë parakalim të gabuar, shoferi dhunon policen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 26/08/20 |
Opi Nion

Një 42-vjeçar ka dhunuar një efektive të Policisë Rrugore pasi ajo e kishte sinjalizuar se kishte bërë parakalim të gabuar në aksin rrugor Lezhë-Mabë.

Pasi ka ndaluar, 42-vjeçari  Emanuel Vokrri 42 vjeç, banues në Manati të Lezhës, ka dalë nga makina dhe ka dhunuar fizikisht efektiven e cila ishte duke vendosur gjobën për shkeljen e rregullave të qarkullimit.

Pas ndërhyrjes së menjëhershme të kolegut dhe të shërbimeve që shkuan në ndihmë të tyre 42-vjeçari është prangosur dhe shoqëruar në ambintet e Komisariatit të Policisë Lezhë.

Mbi të arrestuarin rëndon akuza “Kundërshtimi me dhunë i punonjësit të policisë së rendit publik”. Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas