Aktualitet

Naftëtarët e Ballshit në protestë, hyjnë në ambjentet e rafinerisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 26/08/20 |
Opi Nion

Naftëtarët e Ballshit janë ngritur sot në protestë për mungesën e pagave prej disa muajsh. Ata kanë hyrë me forcë në ambjentet e rafinerisë,  ku informohet  se kanë mbërritur dhe forcat policore.

Pak pas grumbullimit, sikurse raporton abc news, nga forcat e policise është shoqëruar kryetari i Sindikates së Naftëtarëve të Bashkuar, që është liruar pak minuta më parë.

Kujtojmë se aktualisht puna në rafinerinë e Ballshit është ndalur, ndërkohë që punonjësit llogarisin disa paga të prapambetur, që nga koha kur rafineria ishte në funksionim./Opinion.al

Pas