Aktualitet

E quajti SPAK-un “skrap”, Balla-Berishës: Ke të drejtë, nuk po merret me tyBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 17/02/22 |
Opi Nion

Kreu i Grupit parlamentar të PS Taulant Balla i ka bërë thirrje SPAK nga Kuvendi që të përgjigjet në lidhje me hetimet për kallëzimin e bërë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha “për shpërdorim detyre, ushtrim të ndikimit të paligjshëm dhe korrupsion”.

Nga foltorja e Kuvendit, Balla, replikoi me ish-kryeministrin Sali Berishën, i cili akuzoi më herët akuzoi SPAK duke e quajtur “skrap” se nuk po vepron për atë që opozita e quan afera e inceneratorëve.

“Ke të drejtë Sali që e quan “skrap” dhe jo SPAK, sepse nuk po merret me ty. Kuvendi, me firmën edhe të Ilir Metës kur ishte kryetar, ka bërë kallëzim për ty, për shpërdorim detyre dhe ndikim të paligjshëm. Gjithashtu SPAK ka deklaruar se një prokurore ka marrë në shqyrtim çështjen e akuzave për vjedhjen e mjediseve të klubit sportiv Partizani. SPAK duhet të na thotë ku është me hetimet”, tha Balla./Opinion.al

Pas