Bota

E pazakontë në Indi,njerëzit lyhen me urinë lope për tu mbrojtur nga COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:47 - 12/05/21 |
Opi Nion

Diçka e pazakontë ka ndodhur në Indi.

Mediat e huaja kanë shpërndarë një video teksa shihen disa njerëz të cilët janë lyhen me urinë dhe jashtëqitje lope. Sipas tyre diçka e tillë ndihmonë në forcimin e imunitetit.

Ndërkohë që nga ana tjetër mjekët kanë ngritur alarmin për krijimin e ndonjë infeksioni të mundshëm  nëse një praktikë e tillë vijon të përdoret apo dhe të përhapet në masë. Sjellim në vëmendje se kafsha e lopës në Indi është e shenjtë dhe simbolizon tokën, teksa vrasja e saj është krimi më i rëndë që mund të kryhet.

Kujtojmë që India është duke kaluar një situatë të rëndë sa i përketë situatës epidemiologjike të COVID-19 në vend. Qindra persona kanë humbur jetën dhe të tjerë janë të infektuar teksa të gjitha kapacitetet e spitaleve janë ezauruar./Opinion.al

Pas