Aktualitet

E motra iu arrestua për mashtrim, jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë së PogradecitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:43 - 05/01/23 |
Opi Nion

Ka dhënë dorëheqjen nga detyra nënkryetari i Bashkisë Pogradec Johan Sterjo.

Dorëheqja e tij erdhi pas arrestimit të së motrës Viola Sterjo.

Viola Sterjo u arrestua disa ditë më parë për mashtrimin e disa biznesmenëve nga Korça dhe Pogradeci.

Ndërkaq, mësohet se Johan Sterjo ishte i komanduar në detyrën e nënkryetarit të Bashkisë së Pogradecit. Ai mbante edhe detyren e drejtorit të Ujësjellësit.

Pas