Kryesore

E larguan apo u dorëhoq? Bardhi tregon çfarë ndodhi me Alfred Rushaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 15/01/22 |
Opi Nion

Edhe pse Lulzim Basha tha në mbledhjen e Këshillit Kombetar se me Alfred Rushaj do të vijojnë të tjera projekte në PD, largimi i tij nga çdo funksion i partisë la vend për pikepyetje, ndërkohë që mungesa në mbledhjen e sotme u lidh me shkaqe shëndetësore.

Burime për Opinion.al konfirmuan se zoti Rushaj është dorëhequr pas ngjarjeve të fundit në PD, ndërkohë që gjatë një interviste për Ora News, Gazment Bardhi tha se ky ishte vendim i një diskutimi mes zotit Rushaj dhe zotit Basha.

Ora News: Çfarë ndodhi me zotin Rushaj? Kishte dorëheqje, zhvendosje apo ndryshim të sjelljes së tij politike apo çfarë ndodhi konkretisht?

Gazmend Bardhi: Nuk ishte asnjëra nga këto, kam pasur mundësi të flas me Rushaj edhe me kryetarin e partisë. Ka qenë një diskutim i shtruar mes kryetarit të partisë dhe kryetarit të grupit dhe është arritur në dakordësinë e përbashkët që në këtë moment për sfidat që ka grupi parlamentar drejtimi të bëhej nga Alibeaj. Është një vendimmarrje e përbashkët e të dyve. Personalisht e kam mirëkuptuar dhe respektuar. E falenderoj për kontributin që ka dhënë. Ai e ka menaxhuar në mënyrën më të mirën e mundshme./Opinion.al

 

Pas