Te Fundit

Sulmi ndaj ‘Charlie Hebdo’, shtohet misteri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:51 - 19/10/15 |
b.f

PARIS – “Mëngjesin e 7 janarit, tre orë para se të vritej nga vëllezërit Kuashi. Sharb, drejtori i satirikes Sharli Hebdo, kishte frikë. Ai kishte vënë re një automjet ma xhama të zinj të parkuar poshtë shtëpisë së tij. Dhe ekzistonte një kontakt, një person misterioz që po e ndihmonte për të financuar Sharli Hebdo-në, e mbytur në borxhe. Dikush që kishte lidhje në Lindjen e Mesme”. Kështu ka dëshmuar gruaja që qendronte pranë tij. Më pas tryeza e tij e punës u gjet e përmbysur dhe një nga kompjuterët ende mungon. Pra e vërteta për atentatin ndaj të përjavshmes satirike franceze është ende larg. Kjo sipas deklaratave të Valerit, e cila njihet nga hetuesit francezë, policia, familjarët dhe miqtë e Sharb, si e dashura e tij, ose të paktën gruaja që i qëndronte më pranë pasi ai nuk dëshironte marrëdhënie ekskluzive. Ajo ishte e para që u mor në pyetje nga policia franceze dhe një ditë më parë vendosi të flasë me të përditshmen franceze “Le Parizien”. Sipas saj askush nuk duhet të besojë se hipoteza e vetme e masakrës është ajo e terrorizmit islamik.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas