Rusi 2018

E akuzuan se vodhi medaljen prej ari gjatë finales Francë-Rusi, zbulohet e vërteta e gruas ruse pas krahëve të Putin-it


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:42 - 18/07/18 |
b.f

Tre ditë më parë në ‘’Luzhniku Stadium’’ u mbajt finalja e madhe mes Francës dhe Kroacisë që përfundoi me reultatin 4 me 2 në favorë të gjelave, drejtuar nga ish-futbollistit Didier Deschamps. Pasi skuadrat u përshëndetën me tifozeritë respektive, lojtarët ballkanas u ngjitën në podiumin e improvizuar për të marrë medaljet e akorduara nga FIFA. Pak minuta pas tyre ishin lojtarët francezë që bënë të njëjtën gjë, mirëpo, shumë fansa kanë kapur një detaj tjetër, i cili po bën këto ditë xhiron e rrjetit.
Teksa po shpërndaheshin medaljet për lojtarët, një grua pas presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, u filmua duke futur një medalje në xhepin e saj. Pas aludimeve të shumta nëpër rrjete sociale se zonja me flokë të verdhë kishte vjedhur në sy të gjithë botës, medaljen prej ari , ka reaguar edhe FIFA. Për çdo ekip, në total shpërndahen 50 medalje, mirëpo ekipit francez i mungonte një lojtar. Për këtë arsye, ajo e futi në xhep dhe më vonë medalja ju dorëzua FIFA-s. Kështu, FIFA ka sqaruar njëherë e mirë veprimin e gruas e cila u akuzua nga të gjithë si hajdutja më e paskrupullt që mund të kishin parë ndonjëherë.

Pas