Kronikë

Dyshohet se drogoi dhe shfrytëzoi seksualisht 17-vjeçaren,arrestohet i riu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:35 - 14/07/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme është arrestuar në Sarandë një nga personat e shpallur në kërkim për shfrytëzimin e vajzës 17-vjeçare nga Fushë-Kruja.

Mësohet se i arrestuari është identifikuar si Ameld Merlika, i cili akuzohet edhe për kultivim të bimëve narkotike.

Merlika është pikasur në qytet dhe nuk i ka bërë rezistencë policisë por ka ngritur duart lart. Arrestimi i të riut u bë pas urdhrit të arrestit nga policia e Krujës.

Po ashtu, ai dyshohet se është autori që hodhi tritolin në banesën e 17-vjeçares në Krujë, e cila e denoncoi për shfrytëzim skesual dhe për nxitje të përdorimit të këndëve narkotike.

Pas