Bota

Dy të plagosur në Bruksel, pas disa të shtënave me armë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:39 - 16/09/18 |
b.f

Dy persona janë plagosur të dielën nga disa të shtëna me armë në Bruksel.

Të shtënat u regjistruan rreth orës 09:39 pranë një lokali në rrugën Croix de Fer.

Njëri nga të plagosurit u qëllua në këmbë, ndërsa tjetri u godit nga një xham i thyer.

Të dy u dërguan në spital.

Rreth 5 ose 6 persona mendohet se janë përgjegjës për ngjarjen.

Ata u larguan me makinë dhe janë ende në kërkim nga policia.

Ndërsa po hetohet për të hetuar shkaqet e ngjarjes./Opinion.al/

Pas