Aktualitet

Dy muaj në ”karantinë”, ja kur nis punën KPK


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:57 - 28/05/20 |
Opi Nion

Pas dy muajve ndërprerje për shkak të pandemisë COVID-19, Komisioni i Posaçëm i Kualifikimit nis punën me 3 qershor në orën 14:00.

Seanca dëgjimore do të zhvillohet me gjyqtaren e apelit Tiranë Shpresa Beqaj. Seanca do të zhvillohet te ish-Pallati i Kongreseve dhe trupa gjykuese do të Suela Zhegu, Roland Ilia, Lulzim Hamitaj.

Seanca do të zhvillohen bazuar në protokollet e sigurisë. Përpara se të hyjë në institucion çdo punonjësi dhe anëtari të Komisionit do ti matet së pari temperatura para se të futet në zyrë apo ambientet e KPK-s.

Po kështu stafit të KPK-s përfshi dhe komisionerëve u kërkohet të respektojnë distancimin shoqëror prej dy metra./ Opinion.al

Pas