Sociale

Dy burrat ranë në pus,flet motra e të plagosurit: E hapën për të vaditur tokatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:31 - 10/07/22 |
Opi Nion

Pas ngjarjes së rëndë në fshatin Lofkënd të Mallakastrës ku dy persona mbetën brenda një pusi duke punuar, flet motra e njërit prej tyre. Bledar Bregu 33-vjeç arriti të mbijetonte nga kjo ngjarje, ndërsa shoku i tij Besnik Veliaj 38 vjeç, ndërroi jetë.

“Çfarë të them unë e shkreta, unë erdha nga Patosi sot, çfarë të them. E hapën pusin për të vaditur tokat. Ata ishin shokë, ishin të dy beqarë. Mami njoftoi burrin tim në Patos dhe erdhëm. Ishin futur për të pastruar pusin,” tregon motra e Bledarit mes lotësh.

Në ngjarjen e kësaj mesdite, u lëndua edhe një zjarrfikës, i cili hyri për të nxjerr nga pusi të dy burrat. Veliaj ndërroi jetë rrugës për në spital./Opinion.al

Pas