Kronikë

Dy aksidente në pak minuta, një viktimë e katër të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 23/09/19 |
Al Do

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në vendin e quajtur Paçram.

Një makinë tip Fiat, ka përplasur një këmbësor. Si pasojë ai ka ndërruar jetë.

Viktima është identifikuar si Zef Uka, 63 vjeç banues në fshatin Paçram, Vau i Dejës.

Drejtuesi i mjetit, shtetasi Rr. B. 26 vjeç banues në Ishull  Lezhë, është shoqëruar në ambjentet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër për veprime të metejshme.

Ndërkohë që disa minuta më parë  në aksin Mamurras-Milot, një makinë është përplasur me bordurën e rrugës duke lënë të plagosur 4 persona.

Mësohet se ata janë pjesëtarë të një familjeje dhe janë transportuar të katërt në spitalin e Tiranës për të marrë trajtimin mjekësor. /Opinion.al

Pas