Politikë

Duma: Shoferët s’kalojnë nga autostrada Tiranë-Durrës se ka aksidente, njëri më tha…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 15/09/22 |
Opi Nion

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma gjatë seancës së sotme plenare i kushtoi pak minuta situatës së rrugëve në Shqipëri. Duma tha se rrugët e reja duken të vjetra në sekond për shkak të ndërtimeve pa leje që janë bërë.

Deputetja u  shpreh se shoferët thonë se e shmangin autostradën Tiranë-Durrës për shkak të aksidenteve që ndodhin në këtë aks. Ndërsa, një tjetër i ka thënë që është më mirë që të mos riparohen rrugët se do ecnin më shpejt shoferët.

“Kam bindjen që të gjithëve i ka ndodhur një moment që as qesh, as qan dot. Keni bërë pafund ‘sikur’ me Integrimin. Është e njëjta Shqipëri, e doktor gjilpërës por nëse do kishte dhënë recetat, do kishte thënë: “O njerëz me ngadal se nuk shërohet një i sëmurë mendor duke i dhënë ilaç vaj kapslliku”.

Dëgjova që tha IPA 3 do ketë 20 e ca milion. Sot po legalizoni? Çfarë? Pronat që nuk i keni parë në mes të Tiranës me objekte luksoze atje ku hani dreka e darka, aty te Liqeni s’kishit parë një 7 katësh nga kishte mbirë. Nuk e di në ka ndonjëri qëndrim tjetër, por duhet të jetë optimist se ne dhe rrugët e reja na duken të vjetra në sekond. Ka ardhur pushtuesi ka bërë bulevard perandorak dhe ne e mbajmë si pamjen më të bukur të kryeqytetit.

Nuk e di në ka më njeri që quan autostradë Tiranë-Durrës se kam dëgjuar njerëz që thonë nuk kalojmë më se ka gjithmonë në aksident. Ndodh aksident tha një tjetër, por më mirë që nuk e riparojnë se do të ecin më shpejt. Është si ato sofizmat, plaku shpejt se po u rinove harxhon jetën. Është gallatë e madhe propaganda juaj”, tha Duma./Opinion.al

 

 

 

Pas